nedelja 02.02.2020.
15:58

Fudbaleri Eibara dočekali su Real Betis na svom terenu u okviru 22. kola španske Primere.

screenshot - twitter.com/SDEibar

Eibar je ugostio Betis na "Ipurui", utakmica je okonačana bez pobednika, rezultatom 1:1 (1:1).

Gosto su poveli u sedmom minutu i to na sjajan način, Kanales je izveo korner tako što je poslao loptu na ivicu kaznenog prostora, tamo se našao Nabil Fekir koji na prvu sjajno šutira i cepa mrežu iza nemoćnog Dmitrovića.

Ipak, samo sedam minuta kasnije, Gonzales pravi prekršaj u svom kaznenom prostoru i domaćin dobija idealnu priliku da poravna rezultat. Koristi je Oreljana, 1:1.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, da bi u 63. minutu "Verdiblankosi" stigli do nove prednosti preko Borhe Iglesijasa.

Ipak, usledila je VAR provera, utvrđeno je da je bilo ofsajda i gol je poništen, nerešen rezultat je ostao na snazi.

Mogao je Eibar i do pobede, ali je Robles u 76. minutu zaustavio pokušaj Inuija.

A onda, 88. minut, nova velika šansa za Betis, šutirao je Fekir nakon solo akcije, ali je Marko Dmitrović spektakularnom intervencijom sačuvao mrežu.

U nadoknadi šansa i za Kanalesa, ali je vezista ipak za malo bio neprecizan.

Na kraju podela bodova, ponajviše zahvaljujući Dmitroviću, koji je imao čak pet odbrana, posebno se istakao u finišu kada je odbranio pokušaj Fekira, te je tako izrastao i u junaka baskijskog sastava.

Eibar 15. sa 24 boda, Betis je sa četiri više na poziciji 12.