23:53

Interesantno na otvaranju kola u Španiji.

twitter.com/LaLiga

Danas su odigrane prve tri utakmice trećeg kola španske Primere.

Eibar je u baskijskom derbiju trijumfovao nad Real Sosijedadom rezultatom 2:1. Nije dobro počelo po domaću ekipu pošto je reprezentativac Srbije Marko Dmitrović skrivio penal koji je u 15. minutu iskoristio Vilijan Hoze. Ipak, u 26. minutu Eibar stiže do izjednačenja u 26. minutu preko Marka Kardone. Potpuni preokret doneo je Čarls pogotkom u 91. minutu utakmice.

Đirona je u gostima iznenadila Viljareal i golom Kristijana Stuanija u 54. minutu odnela sva tri boda kući.

Na meču između Hetafea i Valjadolida ranije danas nije bilo golova, a čitavu utakmicu za domaćina odigrao je srpski reprezentativac Nemanja Maksimović