četvrtak 26.09.2019.
20:53

Lopetegijevi momci odigrali samo jedno poluvreme.

EPA-EFE/Miguel Tona

Sevilja nije uspela da stigne do bodova u Eibaru iako su imali velikih 2:0 na poluvremenu, domaći tim uspeo u potpunosti da preokrene utakmicu u nastavku (3:2).

Sevilja je odlično počela utakmicu, već u jedanaestom minutu Lukas Okampos se upisuje u strelce. Nekadašnji igrač Monaka koristi sjajnu asistenciju Đoana Đordana. Okampos je ponovo u centru pažnje ovog puta kao asistent za drugi gol gostiju, Tores postiže drugi gol za Andalužane. 33. minut gosti vode 2:0.

Ipak u nastavku posle pauze na terenu postoji samo jedan tim a to je Eibar.

Oreljana uspeva da iznudi penal i sam ga realizuje u 65. minutu, tragičar je bio rezervista Kounde koji samo četiri minuta po ulasku na teren pravi prekršaj u svom šesnaestercu. Samo dvanaest minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:2.

U 77. minutu Pedro Leon koristi veliki nesporazum golmana Sevilje sa svojom odbranom i sprovodi loptu u praznu mrežu. Veliki preokret je bio upotpunjen samo pet minuta kasnije, Kote dovodi svoj tim prvi put u prednost nakon odlično izvedenog slobodnog udarca.

Dmitrović je odigrao svih devedeset minuta za Eibar dok je Nemanja Gudelj odigrao dvadesetak minuta u dresu Sevilje.