Primera - Đirona povela, pa naljutila "Kraljeve", Espanjol rasterao "Slepe miševe"!

00:12

U Sevilji nije bilo golova.

EPA-EFE/ROBIN TOWNSEND

Danas su odigrane tri utakmica španske Primere.

Real Madrid je na gostovanju Đironi ubedljivo slavio sa 4:1, a početak meča nije slutio na tako nešto. Katalonci su poveli golom Borhe Garsije u 16. minutu, ali je vođstvo poništio Serhio Ramos sa penala i tako postao, uz Lea Mesija, jedini fudbaler u istoriji Primere koji je postigao barem po pogodak u 15 uzastopnih sezona.

Penal smo videli i na početku drugog poluvremena kada je u 52. minutu Karim Benzema iskoristio kazneni udarac da donese potpuni preokret "Kraljevskom klubu".

Sedam minuta kasnije pogodio je i Geret Bejl, a Benzema je ponovo bio strelac u 80. minutu meča.

Svi su očekivali da ćemo u Sevilji gledati festival golova domaćina i Viljareala, ali se meč na Sančez Pishuanu završio bez golova iako su Andalužani imali dve velike prilike preko Ben Jedera i Andre Silve u samoj završnici meča.

Fudbaleri Espanjola pobedili su ranije danas Valensiju na svom stadionu sa 2:0, u drugom kolu Primere. Golove su dali Esteban Granero u 63. i Borha Iglesijas u 68. minutu.

47 Komentara

ixyco96
Tuesday, 28.08.2018
01:45

ako ste navijaci reala,i mislite da je Real dobro igrao..shvatite da ste 2 gola dali iz penala da bi ste prosli Gironu..Mislim budite realni,jeste penal,ali zasto su klubu koji ima izvnandredne igracine na svakoj poziciji potrebni penali da bi pobedili jedan "slabiji tim"

Badr Hari
Monday, 27.08.2018
13:25

Najvažnije da su sudije proradile kako se ne bi ponovila prošla sezona. Asensio vrlo uspešno zamenio izlizanog u simuliranju penala.

real4ever
13:12

Hahaha pa sada Barsa fanovima ni to što postoji VAR, ni to što su oba penala i više nego očigledna, pa čak i činjenica da se igrači Girone nisu bunili ni kod jednog, jer su znali šta su napravili, to njima ništa ne znači. Ništa to nije dovoljno, po običaju opleti po sudijama. Tek je počelo, još malo sad će i analize gdje je Real trebao da kiksa i izgubi bodove, pa će biti analize gdje je Barselona gubila bodove pa će te bodove oduzimati i sabirati kao i svake godine i tabela po njihovom viđenju koja veze sa mozgom nema. Šta očekivati od ljudi koji vide uvijek jednu stranu medalje, nikada onu drugu koja nije dovoljno lijepa za njih. Još malo svi će biti krivi samo ako krene nešto naopako. Španski savez, Tebas, Perez, Kralj, UEFA. Standardno kao i svake godine.

Rasel Krou
11:55

Jako vazna pobjeda protiv ekipe koja ima kvalitet da otkine bodove svim jacim ekipama, cini mi se da ove sezone necemo prosipati bodove protiv malih ekipa. Raduje Benzemina i Bejlova forma, jedino sto me nervira jesu Marselove olako izgubljene lopte na lijevoj strani ali nadam se da to nece raditi protiv jacih timova. Sve u svemu zadovoljan sam pocetkom sezone ali i dalje ocekujem bar jos jedno zvucno pojacanje, po mogucnosti u odbrani.

10:00

Isco opet dosta los, nadam se da ce se vratiti u formu u sledecim utakmicama. Izgleda da mu ne lezi da bude jedan od glavnih igraca ili treba samo da se navikne na to.

real4ever
13:27

Isko jedan od boljih, uz Asensija, Navasa i Bejla. Asistencija za gol Bejla to je izgleda odigrao neko drugi ili ja i ti nismo gledali istu utakmicu. Najgori je bio Marselo, iza njega Kasemiro. Ako je neko odigrao loše, to su njih dva. Marselo u defanzivi katastrofa, onako ne igra ni bek iz Surdulice. Kasemiro treba da počne da igra fudbal i da konačno nauči da postoji i igra prema naprijed. Njegov doprinos u defanzivi je stvarno veliki ali moramo biti realni igra naprijed mu je užas. Nije samo osvojiti loptu pa daj je Modriću on zna kud će s njom. Nije to Zidan da mu igrači imaju ograničene uloge na terenu. Ovaj trener želi više od njih s pravom jer imaju potencijala. Moraće da radi i da napreduje ili će dosta mečeva pregledati s klupe.

11:51

Meni Isco nije na nivou na kome je igrao SP npr, gotivim ga kao igrača i baš bih volio da bude jedan od najboljih igrača i nadam se tome, ali mi nije pokazao do sada da je u toj formi, što ne znači da neće uskoro biti, tek je sve počelo.

Misosesic
09:35

Real sve ljepše igra Bale,Asensijo i Benzema igraju fantastično.

äxwell
09:22

Ako nema Ronalda da izbori penale na onaj svoj dobro poznat nacin, tu je Asensio koji pada bez kontakta kod prvog penala...Nadam se da ce moralne gromade ovde to da primjete i ukazu na to..

Rasel Krou
13:45

Bez kontakta? Ne znam sta si ti gledao ali ocigledno nemas dobar vid. Ako nije bio penal zasto se onda igrac Djirone nije bunio, zasto nije insistirao da se pogleda snimak itd? Kontakt je postojao a Asensio je pao kao sto pada 90% napadaca.

äxwell
00:03

Moje oko sokolovo to nije propustilo, i tu sigurno nije bilo kontakta..Asensio isao na kontakt al ga nije dobio, i bez obzira na to je pao...Klasicno iznudjivanje penala u modernom fudbalu. Drugi je sigurno bio penal al prvi ni govora!

14:50

Bez kontakta hahah auu, prvo ustani pa kazi Asensio, bar lik ne glumi povredu u finalu jer je prevara one season igrac koji moze Barnliju i slicnima davati golove ili eventualno iz 5 metra ofsajda kao protiv Sitija i Rome :D

Stefoon
04:17

2 penala po mecu i Ronaldo im ne treba :)

Fischer
02:07

pa malo je jedan penal, daj im dva da se osigura preokret, pa ce kasnije valjda sami moci

14:49

Ako su penali, a jesu mogu i 25 da budu cak stavise i 3. je trebao biti nad Ramosom, bar nisu ponistili gol za izjednacenje Gironi preko VAR-a i to ispravan gol kao neki u subotu :"D

Real/Partizan
00:51
real4ever
00:48

Marselo se neće naigrati ako ovako nastavi. Nema kod Lopategija bez veze napucavati lopte u aut, u korner. Ramos, Navas, Načo po 2 minuta ne izbacuju loptu bez veze, igraju pred svojim golom, ali nema loptu predati bez veze. Nije to Zidan, drugačije zamisli, drugačiji pogled na fudbal. Jedino brine napad, sve je raštrkano, nema ideja, Asensio, Bejl, Benzema svako za sebe. Isko poprilično dobar ali džaba Asensio i Benzema ne znaju utrčati u pravi trenutak. Ili prebrzo pa završe u ofsajdu, ili prekasno kada mu više ne može pružiti pravu loptu. Bejl zna, stari lisac. Kasemiro će uvijek biti zadnji vezni, sa kreacijom i igrom naprijed zauvijek posvađan. Navas odličan i meni se čini da zadugo Kurtoa neće na gol. Navas brani fenomenalno. Mora Modrić u prvu, ne znam šta sere Perez, nema veznog igrača koji igra tako dobro u oba pravca. Priča da još uvijek odmara od SP ne može proći ni kod male djece. Nešto se dešava a šta, znaju samo Modrić i Perez.

14:52

Isko dobar? Isko je glavni problem ove ekipe, od kako je Modric usao svi su proigrali, lik je visak na terenu i bespotreban je. Asensio oba penala iznudio plus asistenciju bi imao da Benzema ima gram mozga.

real4ever
19:06

Ja ne znam šta vi hoćete od jednog veznog igrača. Da izigrava Ronalda, da daje po 3 gola po utakmici? Imao je loših dodavanja, to stoji, ali odigrao je po meni jednu dobru utakmicu. Bilo ga je posvuda, odigravanje lopte iz prve mu je postalo jedan od prioriteta, što mu je prije bila najveća mana, a igrati kao na SP ne može zbog toga što je klupski fudbal mnogo jači nego reprezentativni već nekoliko godina, možda čak i decenija. Lako je prolaziti imeđu linija Portugala, Rusije i ostalih kada ti timovi niti su uigrani, niti su to igrači koji igraju u velikim klubovima. A i uloga u španskoj reprezentaciji mu je daleko ofanzivnija, igrao je mnogo bliže golu.

ViniciusJR
00:41

Generalno, vise nego solidno. Asensio je vec ozbiljan prvotimac i tek ce pokazati svoje kvalitete. Dobro je i to sto je odlucio da Varana malo "ohladi" nakon glupiranja u super kupu, da zna da nije nezamjenljiv. Jedino, Modric bi trebao da igra pored Kazemira, umjesto Krosa. Mislim da bi napadi tad bili jos dinamicniji i opasniji, nije da je Kros los, vec mislim da sa Modricem to islo jos tecnije, istina u odbrani bi bilo labavije. Pocetak sezone sto se lige tice, zadovoljavajuci, ali tek cemo vidjeti na cemu smo kad pocnu jaci mecevi.