Primera - Debakl Valensije, izgubila i Malaga!

• 01. decembar 2012.

• 20:14

Novi debakl doživela je večeras ekipa Valensije u Primeri. Posle 0:4 protiv Malage u prošlom kolu, večeras je Sosijedad ''petardom'' odneo bodove sa Mestalje. Prethodno, poraz doživela i Malaga, na gostovanju Hetafeu.

Hetafe je u prvoj današnjoj utakmici 14. kola savladao Malagu sa 1:0, a gol odluke postigao je Lopo u 56. minutu.

Još veće iznenađenje usledilo je na Mestalji, gde je Sosijedad kao gost savladao Valensiju sa čak 5:2!

Ključni trenutak meča možda je bilo izključenje Žonasa u 41. minutu, pri vođstvu Valensije od 1:0, da bi samo tri minuta kasnije izjednačio De La Belja. Prethodno je Soldado već posle dva minuta igre doneo vođstvo domaćima.

Preokret gostima doneli su Gonzales u 57. i Ifran sedam minuta kasnije. Već tada je bilo jasno da bodovi odlaze gostima, mada je Soldado u 73. smanjio na 2:3.

Do kraja još dva gola Sosijedada, za konačnih 2:5 i ubedljiv poraz Valensije.