subota 06.04.2019.
14:53

U okviru 31. kola španske Primere, Espanjol je gostovao na "Montiliviju".

EPA-EFE/Robin Townsend

Fudbaleri Đirone ugostili su Espanjol u matine terminu, gosti su slavili sa 1:2 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku gosti poveli.

Lopta je došla do Dardera na ivici kaznenog prostora domaćeg sastava, vezista je dobro šutirao i matirao golmana Đirone za 0:1.

Đirona dolazi do izjednačenja u 80. minutu, sudija je nakon pregledavanja snimka dodelio penal domaćoj ekipi, jer je jedan od gostujućih fudbaler igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Odgovornost je preuzeo Stuani, koji postiže svoj 18. gol u Primeri ove sezone.

Kada se činilo da će meč biti okončan podelom bodova, strelac prvog gola za goste Serhi Darder je još jednom odlučio da oproba svoj udarac, šutirao je iz velike udaljenosti, vrlo snažno i lukavo, lopta je pogodila stativu, potom se odbila od golmana Bonoa i završila u mrežu domaćeg sastava za 1:2.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Espanjol je odneo sva tri boda sa "Montilivija".

Espanjol je tako ostao 13. sa 38 bodova, Đirona odmah ispod njih sa četiri boda manje.