Primera - Crveni kartoni, autogol, promašeni penal...

• Autor: Janko Glavonjić

• 12. januar 2014.

• 18:57

Sve ovo je viđeno na meču između Betisa i Osasune, koji su gosti dobili rezultatom 1:2 (0:1).

Već u drugom minutu gosti su došli do prednosti. Bertran je sjajno centrirao, dok je Tores bio najviši u skoku i udarcem glavom savladao domaćeg golmana.

U šestom minutu domaći su imali šansu da izjednače preko Baptistaa, ali je njegov snažan udarac golman Osasune uspeo da skrene toliko da lopta udari u prečku i odbije se nazad u igru.

U 28. minutu sličan scenario, ponovo topovski udarac Baptistaa, golman ovoga puta izbacuje loptu u korner.

U 38. minutu Nono kao da je zaboravio da već ima žuti karton, i jedno glupo povlačenje protivničkog igrača sa leđa dobio je drugi žuti i samim tim i crveni karton. Betis je tako dospeo u ogromne probleme.

Osasuna je povela za 2:0 u 57. minutu, posle autogola Figuerasa. Fudbaler Betisa pokušao je da izbaci loptu posle centaršuta, ali je umesto toga sproveo u svoju mrežu.

Delovalo je tada da će Osasuna lako privesti meč kraju, 2 gola razlike i igrač više svakako je trebalo to da omoguće. Ipak, golman Fernandez je napravio neverovatnu glupost, skrivio penal i dobio crveni karton, pa je tako Betis dobio priliku da se vrati u meč.  Ipak, Ruben Kastro pogodio je prečku iz jedanaesterca i tako je ostalo 2:0.

Betis je nastavio da napada, ali je do kraja uspeo samo da ublaži poraz u 80. minutu preko Moline. Meč je završen rezultatom 1:2.