subota 19.01.2019.
18:16

Fudbaleri madridskog Reala upisali su važan trijumf u 20. kolu španske Primere.

EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

Izabranici Santijaga Solarija slavili su sa 2:0 (0:0) protiv Sevilje u derbiju kola.

Na samom startu susreta šansa za Vinisijusa, ali je Vačlik uspeo da zaustavo dobar pokušaj mladog Brazilca.

Mogla je Sevilja do prednosti u 22. minutu, ali je pokušaj Eskudera glavom otišao pored gola.

Do kraja prvog dela nije bilo promene rezultata, da bi ponovo na startu drugog perioda gostima pripretio sve bolji Vinisijus, ali je ovoga puta za malo bio neprecizan.

Usledila je prilika za Modrića, najbolji fudbaler sveta za 2018. godinu je izbio samo pred golmana gostiju, dobro je šutirao, ali je sjajni Vačlik još bolje intervenisao, nije bilo promene rezultata, Real je dobio samo korner.

Dve dobre prilike za Real u 64. i 67. minutu, najpre je Vinisijus tukao tik pored desne stative, da bi potom Sebaljos pogodio prečku.

A onda, 78. minut, Kazemiro dobija loptu na oko 30 metara od gola rivala, odlučuje se da oproba svoj udarac, šalje projektil ka golu Andalužana, koji Vačlik nikako nije mogao da zaustavi, sjajan gol Brazilca 1:0 za Real.

Sve je bilo jasno na "Bernabeu" u drugom minutu nadoknade, Modrić beži odbrani Sevilje, izbija sam pred Vačlika i matira ga za 2:0 i pobedu Madriđana.

Odavno Madriđani nisu odigrali ovako dobar meč, dominirali su tokom svih 90 minuta, te su zasluženo slavili.

Treći su na tabeli "Los Blankosi" sa 36 bodova, dva manje od drugoplasiranog Atletika, uz utakmicu više, tri više od današnjeg rivala Sevilje, Barsa im sa mečom manje beži sedam bodova na vrhu.

25 Komentara

Saturday, 19.01.2019
22:12

Cudo da niko nije spomenuo Ceballosa, decko je na svaku loptu,steta sto nije bio gol ima topinu u nogu i dobar pas !

Wolverine
21:16

Mučno je gledati Real ove sezone. Baš, baš loše. Pobjeda na kvalitet pojedinca, što će reći - na sreću, ali dobro. Biće bolje.

20:02

Ja sam prezadovoljan ovom utakmicom. Bili smo bolji i zasluženo pobedili. Vinisijus će biti igračina. On, Asensio i Brahim Diaz će biti ubice na sredini terena i u napadu. Polako treba napraviti smenu generacija i tražiti i nekog mladog centralnog napadača. Polako se slažu kockice i mislim da sezona još nije izgubljena. La Liga je po meni nerealna ali sve snage dati na LŠ i Kup Kralja pa šta bude. I kolko je odmah sve lepše, kada ovde nema onih paćenika sa 50 profila.

Tata Messi
20:46

Pa Vinisijus je izgubio preko 10 lopti.Neymar je konacno dobio naslednika,ali po sebicnosti

El Clásico leyendas
22:59

eto ga dole na kraju (badr hari)

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
19:30

bez sumnje najbolja utakmica reala ove sezone,razbili su sevilju i nisu im dozvolili nijednu ozbiljniju priliku...lahoz nije svirao nekoliko cistih prekrsaja za real a prekinuo je i strasnu akciju u 83.minutu...modric,karvahal i ramos su danas pokidali...svi su bili sjajni osim naravno benzeme i lorda lukasa

Rasel Krou
19:26

Jedna od boljih tekmi u poslednje vrijeme, bila bi kosmicka nepravda da je Sevilja iscupala bod. Tabela sada izgleda koliko toliko dobro. Hala Madrid!

conecorleone
19:25

Dobra utakmica cele ekipe,videla se zelja za pobedom i na kraju su nagradjeni,strasan gol Kazemira,sudija ne zna gde udara,ne svira ocigledan faul nad Modricem pa prekida kontru iz samo njemu poznatog razloga. Sve u svemu bitna 3 boda u borbi za ls i za vracanje samopouzdanja pred utakmice sa Ajaksom.

Los Vikingos
19:23

Ovaj Lahoz nije human, zasto je prekinuo akciju kada je Benzema isao sam ka golu to apsolutno niko ne zna. Katastrofalno sudjenje. Opet nam je napad uzasan, da nema malog Vinisijusa bruka, ali ne mogu nista da ocekujem od Benzeme i Vaskeza koji nisu za Real b a ne za prvi tim. No dobro bitna 3 boda zbog samopouzdanja. Sezona je svakako izgubljena.

19:28

prekinuo je onu akciju jer je prilikom kornera sevilje lopta izasla van

Badr Hari
20:07

Jel to beše kada mu je defanzivac Sevilje oduzeo loptu i krenuo ka centru, a Lahoz prekinuo akciju i dosudio slobodan udarac za Real na centru gde se izmišljeni faul za Real 'dogodio' pola minuta ranije? :D

Boixos_Nois
19:57

Pa vi navijači Reala ste navikli da se to ne sudi ako lopta nije barem 2-3 metra u gol autu :D

Luka Knezevic
19:23

e jadna je i ova Sevilja kad je ovako raštimovani Real dobije lagano...! Real još da izbaci Modrića i Benzemu i eto fine ekipe..a mlade! trenera i onako nemaju...

19:28

modric je trenutno jedan od najboljih u realu...danas je pokidao

GO HARD
19:18

Real nije dao nikakvu sansu Sevijli na ovoj utakmici, Modric najbolji, dok je Vinisijus spreman za prvih 11, pa onakve prodore od Ronalda i Bejla nisam video za svo vreme od kad su tu...

Badr Hari
19:17

Kad' je teško tu je Antonio Mateu Lahoz, proveren i dokazan u mnogim teškim bitkama Reala, kao i uvek u punoj formi. Komedija šta je sve svirao kao faul za Real i šta sve nije bio faul za Sevilju. Tu su naravno i žuti kartoni kol'ko da defanzivci Sevilje ne budu preterano agresivni. I ono malo šansi što je Lahozom razbijena Sevilja uspevala da napravi zaustavljao je izmišljenim ofsajdima. :D