• Autor: Nikola Miloradović

• 19. januar 2019.

• 18:16

Fudbaleri madridskog Reala upisali su važan trijumf u 20. kolu španske Primere.

Izabranici Santijaga Solarija slavili su sa 2:0 (0:0) protiv Sevilje u derbiju kola.

Na samom startu susreta šansa za Vinisijusa, ali je Vačlik uspeo da zaustavo dobar pokušaj mladog Brazilca.

Mogla je Sevilja do prednosti u 22. minutu, ali je pokušaj Eskudera glavom otišao pored gola.

Do kraja prvog dela nije bilo promene rezultata, da bi ponovo na startu drugog perioda gostima pripretio sve bolji Vinisijus, ali je ovoga puta za malo bio neprecizan.

Usledila je prilika za Modrića, najbolji fudbaler sveta za 2018. godinu je izbio samo pred golmana gostiju, dobro je šutirao, ali je sjajni Vačlik još bolje intervenisao, nije bilo promene rezultata, Real je dobio samo korner.

Dve dobre prilike za Real u 64. i 67. minutu, najpre je Vinisijus tukao tik pored desne stative, da bi potom Sebaljos pogodio prečku.

A onda, 78. minut, Kazemiro dobija loptu na oko 30 metara od gola rivala, odlučuje se da oproba svoj udarac, šalje projektil ka golu Andalužana, koji Vačlik nikako nije mogao da zaustavi, sjajan gol Brazilca 1:0 za Real.

Sve je bilo jasno na "Bernabeu" u drugom minutu nadoknade, Modrić beži odbrani Sevilje, izbija sam pred Vačlika i matira ga za 2:0 i pobedu Madriđana.

Odavno Madriđani nisu odigrali ovako dobar meč, dominirali su tokom svih 90 minuta, te su zasluženo slavili.

Treći su na tabeli "Los Blankosi" sa 36 bodova, dva manje od drugoplasiranog Atletika, uz utakmicu više, tri više od današnjeg rivala Sevilje, Barsa im sa mečom manje beži sedam bodova na vrhu.