nedelja 20.10.2019.
20:47

Bez pobednika u Baskiji.

EPA-EFE/JuanJo Martin

Atletik poveo, ali Injigo Martinez autogolom postavlja konačnih 1:1 dvadeset minuta pre kraja meča.
,
Prvi su gosti zapretili, Enes Unal je pucao sa nekih osamnaest metara, ali je Simon bio spreman za intervenciju. Prednost domaćem timu donosi Injaki VIlijams koji je samostalno "okrenuo" obranu Valjadolilda uključujući i golmana u 33. minutu za prvi gol na utakmici.

Nastavio je Bilbao da pritiska, ali su gosti bili kompaktni u odbrani posle primljenog gola. Goste je pogledala i sreća u 71. minutu. Dugo je trajao napad Valjadolida da bi posle oštrog centaršuta Martinez nespretno reagovao na odbitak i slučajno sproveo loptu u svoju mrežu (1:1).

Imao je šansu Iker Munain da bude heroj Bilbaa, ali je udarac ofanzivca u 88. minutu sjajno odbranio Masip preusmerivši u korner.