Primera: Brašanac i Maksimović drugarski, Valjadolid "projektilom" do prve pobede

četvrtak 27.09.2018.
21:52

U okviru šestog kola španske primere, večeras su odigrana još dva duela.

EPA-EFE/NACHO GALLEGO

Valjadolid je na stadionu "Hose Zorilja" dočekao Levante, a domaćin je upisao prvi trijumf po povratku u najviši rang, slavili su sa 2:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon samo tri minuta igre u nastavku Postigo doneo prednost gostima.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Valjadolid poravnava rezultat, strelac je bio bivši centarfor Mančester sitija i Viljareala Enes Unal.

Samo četiri minuta nakon izjednačenja, veliki peh za goste, crnogorski reprezentativac Nikola Vukčević dobija drugi žuti karton i ostavlja ekipu iz Valensije sa desetoricom na terenu.

Nije prošlo ni 120 sekundi, a Valjadolid je došao do preokreta i to na fantastičan način.

Levi bek Načo je uhvatio fantastičan volej na ivici kaznenog prostora, nakon kornera koji je izveo Mičel, golman gostiju nije imao nikakve šanse.

Pretili su i jedni i drugi do kraja susreta, ali su mreže mirovale, te je ekipa čiji je većinski vlasnik nedavno postao slavni Brazilac Ronaldo upisala prvi trijumf u sezoni.

Hetafe

U drugom susretu, Alaves je dočekao Hetafe, a domaćin je u smiraj susreta došao došao do boda, na kraju 1:1 (0:0).

U 41. minutu je veliku šansu propustio Ibai, promašio je udarac sa bele tačke.

Kazna je stigla 40 minuta kasnije, kada je u finišu utakmice Molina zatresao mrežu domaće ekipe za 0:1.

Ipak, Kaljeri spašava domaćina, postiže gol u poslednjim sekundama i donosi bod ekipi iz Vitorije.

Do kraja nije bilo promene rezultata, treba napomenuti da su po 90 minuta na terenu provela i dva srpska fudbalera, Darko Brašanac u dresu Alavesa, zaradio je i žuti karton, kao i Nemanja Maksimović u dresu Hetafea.

Valjadolid - Levante 2:1
Dep. Alaves - Hetafe 1:1