nedelja 15.12.2019.
18:14

U okviru 17. kola španske Primere "Verdiblankosi" su gostovali u Kataloniji.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Fudbaleri Espanjola su u 17. kolu dočekali ekipu Real Betisa, utakmica na stadionu u Barseloni okončana je rezultatom 2:2 (2:1).

Poveli su gosti već u četvrtom minutu, strelac je bio doskorašnji član Espanjola Borha Iglesijas.

Ipak, samo 15 minuta kasnije, domaćin poravnava rezultata, Darder strelac na asistenciju Lopeza.

Igrao se 41. minut kada je Espanjol stigao i do preokreta, Bernardo je jedan odbitak glavom smestio u mrežu gostiju.

Pogodak je proveravan uz pomoć VAR tehnologije, ali je ipak ostao priznat.

Otišlo se sa 2:1 na odmor, da bi nakon 20ak minuta igre u nastavku Betis stigao do poravnanja, Bartra postiže pogodak nakon kornera za 2:2.

Mogao je Darder samo par minuta kasnije da vrati prednost domaćinu, ali je Robles dobro intervenisao.

Kristijan Teljo je u finišu imao priliku da preokrene rezultat, ali je Dijego Lopez uspeo da ukroti njegov udarac i sačuva bod svojoj ekipi.