• Autor: Nikola Miloradović

• 10. novembar 2019.

• 15:54

Fudbaleri Atletika Bilbaa uspeli su da savladaju ekipu Levantea na "San Mamesu".

U okviru 13. kola španske Primere ekipa Atletik Bilbaa uspela je da savlada Levante nakon preokreta, na kraju je bilo 2:1 (0:1).

Poveli su gosti u finišu prvog poluvremena, strelac je na asistenciju Miramona bio Postigo.

Sa 0:1 se otišlo na odmor, da bi nakon 12 minuta igre u nastavku Bilbao poravnao rezultat, u strelce se upisao Munijain, na asistenciju Kape.

A onda, 88. minut, najlepši trenutak na utakmici, Kapa je uhvatio volej na ivici kaznenog prostora i poslao pravi projektil u mrežu ekipe iz Valensije za potpuni preokret na "San Mamesu".

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Atletik Bilbao upisao novi trijumf.

Nakon pete pobede u sezoni su na šestom mestu na tabeli sa 20 bodova, Levante je na 12. mestu, sa tri boda manje.