Primera - Bilbao se digao iz mrtvih, u Baskiji miriše na Evropu!

Autor: Stefan Matić
subota 23.02.2019.
23:32

Nakon veoma lošeg početka sezone, ekipa Gaiske Garitana sada se upušta u borbu za kontinentalno takmičenje.

EPA/Salvador Sas

U okviru 25. kola španske Priemere, ekipa Atletik Bilbaa je ostvarila pobedu na svom terenu od 1:0 protiv Eibara.

Gol u prvom minutu veterana Raula Garsije je bio dovoljan za minimalnu pobedu domaćina i prvi poraz Eibara posle pet kola.

Meč je počeo furiozno ekipa sa "San Mamesa" je stigla do prednosti već u prvom minutu.

Raul Garsija je počeo i završio odličnu kontru Baskijaca i postigao svoj četvrti gol u Primeri.

Starosedeoc Bilbaa Benta je mogao već u 11. minutu da udvostruči prednost, ali njegov odličan šut je završio na prečki Eibara.

Gosti su bili veoma blizu izjednačenja u 59. minutu kada je Ćućurela šutirao, ali je lopta završila tek pored stative.

Domaćini su mogli da osigraju tri boda preko Injaki Viliamsa u 85. minutu ali je golman Eibara Riesko odlično reagovao.

Velika gužva u šesnaestercu gostiju je nastala samo minut kasnije, faul nad Muniainom ipak nije okarakterisan kao dovoljan za najstrožu kaznu.

Glavni sudija je posle konsultovanja sa VAR-om potvrdio svoju odluku.

Rezultat iz prvog minuta je ostao na snazi i do kraja utakmice, ekipa sa "San Mamesa" nastavlja trku za Evropom.