Primera - Bilbao dobio dva penala, jedan bio dovoljan za pobedu

nedelja 01.03.2020.
15:57

Baski potopili "Žutu podmornicu".

EPA-EFE/JAVIER ZORRILLA

Fudbaleri Atletik Bilbaa slavili su pred svojim navijačima protiv Viljareala u 26. kolu španske Primere rezultatom 1:0 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon desetak minuta igre u nastavku gosti skrivili penal. Pau Tores je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, nakon udarca Injakija Vilijamsa.

Nakon pregledanja snimka pokazano je na tačku, odgovornost je preuzeo Raul Garsija, koji matira Asenha za 1:0.

Samo 10 minuta kasnije, novi penal za domaćina i ponovo zbog igranja rukom igrača Viljareala u svom kaznenom prostoru.

Ovoga puta odgovornost preuzima Injaki Vilijams, ali očajno šutira, te je Asenho ovoga puta uspeo da sačuva mrežu.

Mogao je ipak Bilbao do još jednog gola u finišu, ali je Asenho sjajno intervenisao nakon pokušaja Sanseta i Kape.

Nije ipak bilo promene rezultata, Bilbao 10. sa 34 boda, Viljareal ima četiri više i nalazi se na osmom mestu na tabeli.