Primera - Betis u formi, Levante se izvukao, podvig Saragose!

• 02. decembar 2012.

• 23:07

Posle remija u matineu u Granadi, Betis kao gost savladao La Korunju, dok je Selta na svom terenu u finišu ispustila pobedu protiv Levantea. Saragosa, iako u većem delu meča sa igračem manje, osvojila bod na gostovanju ekipi Majorke.

Prva utakmica nedeljnog programa u okviru 14. kola Primere odigrana je u Granadi, gde je domaći tim igrao bez golova, 0:0, sa poslednjeplasiranom ekipom Espanjola.

Osim Espanjola, u sve težoj poziciji na tabeli je i ekipa La Korunje, koja je na svom ''Riazoru'' doživela novi poraz, i to u duelu sa zahuktalim Betisom.

Ekipa koja je u prošlom kolu savladala Real, ovog puta je slavila rezultatom 3:2 i ostavila La Korunju na pretposlednjem mestu na tabeli, sa samo bodom više od ''fenjeraša'' Espanjola.

Golovima Rubena Kastra u 39. i 55. minutu Betis je poveo sa 2:0, ali je zatim usledio identičan odgovor domaćih preko Rikija, koji je golovima u 56. i 61. minutu doneo izjednačenje La Korunji.

Uloga junaka meča na kraju je ipak pripala Kempbelu, koji je golom u 76. minutu doneo pobedu Betisu za konačnih 3:2.

Naredni meč odigran je u Vigu, gde je Selta dugo vodila protiv Levantea, ali je na kraju uzela samo bod - 1:1.

Enrike De Lukas je u 37. minutu doveo domaće u vođstvo, koje je trajalo sve do 89. minuta, kada je Rožer doneo izjednačenje Levanteu.

Nedeljni program završen je utakmicom između Majorke i Saragose.  Epilog je podela bodova u remiju rezultatom 1:1, a sve čestitke zaslužuju gosti koji su već od 13. minuta imali igrača manje, posle isključenja Lovensa.

Ipak, samo tri minuta kasnije, Postiga je doveo Saragosu u vođstvo i gostujući tim je tu prednost održavao sve do 86. minuta, kada je Viktor Kasadesus doneo bod ekipi Majorke.