Primera - Baskijski "Lavovi" hitaju ka Evropi, Injaki srušio Madriđane!

nedelja 14.04.2019.
15:57

Bilbao ima priliku da se plasira u neko od evropskih takmičenja nakon lošeg prvog dela sezone.

EPA-EFE/JuanJo Martin

Atletik Bilbao ostvario je pobedu u 32. kolu španske Primere pošto je u Baskiji savladao Rajo Valjekano sa 3:2.

Poveli su domaćini već u drugom minutu golom Injakija Vilijamsa, Raul Garsija je sa penala propustio priliku da udvostruči tu prednost, pa je kazna stigla u vidu Aleksa Morena koji je izjednačio rezultat u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Odmah na startu drugog dela igre Injaki je ponovo doveo svoj tim u vođstvo u 50. minutu, da bi Valjekano ostao sa igračem manje dva minuta kasnje zbog isključenja Advinkule.

"Lavovi" su nakon toga zagospodarili terenom i povisili svoju prednost u 72. minutu kada je Raul Garsija bio strelac, a utešni pogodak tima iz predrgađa Madrida Valjekas bio je delo Raula De Tomasa.

Atletik se tako pridružio borbi za Evropu koja će u Španiji biti jako neizvesna, dok će Valjekano nastaviti grčevitu borbu za opstanak.