subota 27.04.2019.
14:57

Fudbaleri Atletik Bilbaa dočekali su na svom stadionu u 35. kolu Primere ekipu Deportivo Alavesa.

EPA-EFE/DAVID AGUILAR

Gostovao je Alaves na "San Mamesu" u matine terminu, baskijski derbi okončan je podelom bodova i rezultatom 1:1 (1:1).

Oba pogotka pala su u finišu prvog poluvremena, poveo je Atletik u 41. minutu, sjajan gol iz slobodnog udarca sa 20ak metara postigao je Benjat.

Ipak, samo četiri minuta kasnije usledio je odgovor, Borha Baston je pokupio loptu nakon odbrane Ererina i lako zatresao mrežu domaćina za 1:1.

U drugom delu nije bilo puno prilika, najbolju je u 67. minutu propustio Injaki Vilijams, koji je glavom iz dobre poz‍icije tukao preko gola rivala.

Bilbao je tako ostao na sedmom mestu sa 50 bodova, ostavili su Alaves ispod crte za mesta koja vode u Evropu, ekipa iz Vitorije osma sa tri boda manje, na tri kola do kraja.

Dodajemo i da je Darko Brašanac proveo poslednjih nekoliko minuta na terenu u dresu Alavesa.