Primera - Baski i sjajni Dmitrović udaljili Valensiju od Lige šampiona!

nedelja 28.04.2019.
14:03

Fudbaleri Valensije doživeli su poraz na svom stadionu u 35. kolu španskog šampionata.

screenshot - twitter.com/SDEibar

Eibar je iznenadio na "Mestalji", Baski su slavili sa 0:1 (0:0) u Valensiji i tako "Slepe miševe" udaljili od Lige šampiona.

U uvodnim minutima reprezentativac Srbije na golu Eibara požalio se na povredu, ali je uspeo da nastavi meč.

Prvu dobru priliku imali su gosti, igrao se 27. minut, kada je Neto skinuo dobar pokušaj Oreljane.

Nije bilo golova u prvom delu, da bi domaćin zaigrao nešto bolje u nastavku.

U 62. minutu je Gameiro imao solidnu šansu, namestio se na udarac unutar kaznenog prostora rivala, ali je Marko Dmitrović bio oprezan, te mu je sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.

Velika šansa za "Slepe miševe" u prvom minutu nadoknade, ali je Santi Mina iz dobre pozicije tukao pored gola Eibara.

A onda, poslednji minut, Kukurelja šalje loptu ka Čarlsu, Brazilac beži odbrani Valensije i izbija sam pred Neta, kojeg rutinski matira za 1:0.

Tako je rezervista doneo i pobedu ekipi Eibara, sada su devetu sa 43 osvojena boda, Valensija šesta sa devet bodova više, ali i tri manje od Sevilje i Hetafea, od kojih imaju i utakmicu više, te su sebi na tri kola do kraja zakomplikovali situaciju za plasman u Ligu šampiona.