subota 08.12.2018.
22:38

Mesi i Dembele se igrali sa Espanjolom.

EPA-EFE/Quique Garcia

Fudbaleri Barselone bili su vrlo ubedljivi na gostovanju u 15. kolu španske Primere pošto su savladali Espanjol u gradskom derbiju rezultatom 4:0.

Sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu, a Espanjol je načeo ko drugi do - Leo Mesi.

Argentinac je briljirao na večerašnjem susretu, a sve je počelo u 17. minutu kad je postigao sjajan pogodak iz slobodnog udarca.

Veoma raspoloženog Mesija nisu mogli da uhvate ni lasom, a ponovo je pokazao zašto je jedan od najboljih izvođača slobodnih udaraca u ovom trenutku. Postavio je Argentinac loptu na nešto manje od 30 metara od gola po levoj strani i ponovo savladao golmana Espanjola u 65. minutu meča.

Nešto slično je danas učinio i kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov.

Uspeli su i domaćini da postignu gol u 72. minutu kada je strelac bio Oskar Duarte, ali njegov pogodak je poništen zbog ofsajda.

18 Komentara

04
Sunday, 09.12.2018
15:03

Haha, 'prepisao' od Kolarova. :D I to dva puta. Messi nije izvođač slobodnih udaraca iako mu to vrlo lepo ide od noge. Messi nije dribler iako mu i to vrlo lepo polazi za nogama. Messi nije golgeter iako mu i to sjajno ide, sa obzirom na broj postignutih golova u karijeri. Messi je lik koji prolazi trojicu igrača pod (vrlo) ozbiljnim batinama i ostaje na nogama sa sve loptom koju bez greške šalje saigraču na nogu u protivnički šesnaesterac. Messi je lik koji kada ga trojica nekako obore na travu ustaje u sekundi i dolazi do lopte, makar da je 'ćušne' ka najbližem saigraču. Messi je lik koji je pod batinama i povlačenjima za dres i gaćice i dalje na nogama, dok je 99.9% fudbalera pod istim uslovima odavno na travi, to ga čini Messijem, zahvaljujući tome 'pravi čuda' i zahvaljujući tome je jedan od najboljih svih vremena, ako ne i najbolji ikada.

Aleksandar Kosic
11:13

Covjek je pokazao da dok on traje da ce uvijek biti najbolji na svijetu! Mesi je klasa iznad svih! . . . Odlicna utakmica Barce,svi su bili odlicni,jak presing im je donosio prilike i sanse. . . Prvo poluvrijeme Barce je za svjetske udzbenike.

GO HARD
01:24

Umetnost Mesija veceras. Dembele standardno dobar poslednjih mesec dana a Suarez i pored svega mislim da samo steti Barsinom napadu.

Don Andres
Saturday, 08.12.2018
23:59

Aahah zasto ne sniju napisati prosto da je messi u necemu najbolji nije mi jasno. Uvjek ide ono jedan od najboljih iako je sasvim jasno da je messi trenutno apsolutno najbolji izvodjac slobodnjaka i tako je evo vec 3-4 sezone

Bidza i Tridza
23:51

Ma nek daju i meni ZL ako oce,Mesi je najbolji.

04
23:50

Bruka šta radi ovaj Messi. Smešno je pričati ko je najbolji. :D

zeks
23:50

Jedna od najboljih tekmi Barse ove sezone.Mesi i Dembele sjajni,samo jos da se Kutinjo vrati u formu.Vidal najveca radilica na terenu,covek gine za svaku loptu

Forca Barca
23:49

Dobra predstava nakon dugo vremena,mada pomogao je i Espanjol koji nit je igrao bunker,nit je skroz izasao na presing (obe opcije Barsa jako tesko resava ove sezone).Bez obzira na vecerasnji mec mislim da ovaj vezni red ne sme da bude glavna opcija,jednostavno nit ima brzine,nit ima kreativnosti (Samoubistvo protiv ekipa koje igraju visoko).Dembele odlican,poceo je da napreduje u svim segmentima igre,sto je sjajno.Suarez standardno,promasi dve kolosalne sanse,i onda da gol u situaciji gde bi trebalo da promasi.Mesi kad je u elementu jednostavno igra neki drugi sport,koji pomalo lici na fudbal (Lonce objasnio).p.s. Napokon da vidim da neko u dresu Barse bukvalno gine na terenu,svaka cast Ratniku za pozrtvovanost veceras.

Rise up
23:45

Lagana i rutinska pobeda Barse doduse Espanjol je lose igrao. Mogli su dati jos 3-4 komada.Prelepi golovi. Valverde kao da ima Dembelefobiju. Ne da coveku da odigra 90 minuta nikad 😀 Pa vodis 4:0 izbaci Rakitica ili Buskeca.

23:44

Fantasticna utakmica.Messi je jos jednom dokazao zasto je za klasu ispred svih.Malo je falilo i da da gol glavom.Pele na aparatima :D

Srpska Bosna
00:02

Pele je nacionalno ostrascen rekao je Nejmar bolji od Mesija,a on je sam priznao da je otisao iz Barselone da bi pokusao da izadje iz Mesijeve senke.Ovakvu partiju nije imao niko tokom godine ko je zavrsio ispred Mesija po Frans fudbalu

Steffmajster
23:43

ne samo da je pokazao da je najbolji izvodjac, vec i najbolji fudbaler... koliko samo sansi je kreirao u ovoj utakmici... znaci BOG fudbala!

GO HARD
01:25

Najbolji igrac svih vremena, moguce, nije daleko. Najbolji izvodjac slobodnjaka? Ni priblizno, nije lepo u svemu preterivati, prosek Mesija , pogotovo Ronalda iz slobodnjaka je nikakav naspram mnogih igraca u evropi. Ronaldo je verovatno najgori izvodjac ikad dok je Mesi u ovom trenutku negde u top 10, evenutalno 5.

GO HARD
Tuesday, 11.12.2018
01:12

Da ali npr Mesi ne moze u istu recenicu sa Pjanicem, Matom, Kolarovim i jos par igraca jer oni ne sutiraju svaki slobodnjak, jednom u utakmici u 5 kola sutnu slobodnjak i daju gol, naravno Mesi je majstor ali su ovi mnogo uspesniji.

Monday, 10.12.2018
18:02

Pa dobro sad ne znam za druge, ali lik ima vise golova iz slobodnjaka u zadnjih 5g nego primer Juventus, Bayern i ostali veci klubovi u top 5 liga.. Nisam mislio najbolji ever, vec sad (danasnjica)..

P. S.
23:42

Konačno gostovanje Barse koje se bitno razlikovalo od njihovih uobičajenih gostovanja. Messi klasa za sebe, Dembele dosta dobar ali i Vidal. Očajni Rakitić (očekivano) i Semedo (neočekivano).