Primera - Barsa rastužila Hetafe, poraz Reala, Valensija hita ka Ligi šampiona, Đirona jednom nogom u Segundi!

• Autor: Nikola Miloradović

• 12. maj 2019.

• 20:31

Odigrano je pretposlednje kolo španskog šampionata, ovo su rezultati.

Osvajači titule dočekali su Hetafe na svom stadionu, Valverde je promešao karte, ali su Katalonci slavili sa 2:0 (1:0).

Hetafe je poveo u 27. minutu preko Moline, ali se ispostavilo da je napadač gostiju bio u ofsajd poziciji, pa je njegov pogodak poništen.

Barsa je u 36. minutu pripretila preko Rakitića, ali je Sorija ukrotio njegov pokušaj sa ivice kaznenog prostora, da bi tri minuta kasnije Arturo Vidal pokupio jedan odbitak i smestio ga u mrežu Hetafea za 1:0.

Malkom je mogao da duplira prednost "Blaugrane" samo koji minut kasnije, ali je u situaciji jedan na jedan Sorija uspeo da sačuva mrežu.

U nastavku se ponovo istakao Sorija sa dve sjajne odbrane nakon pokušaja Mesija i Malkoma, ostalo je 1:0.

Mesi je u 75. minutu mogao da otkloni sve dileme, ali je Sorija ponovo sjajno intervenisao.

Argentinac je ipak pogodio, u samom finišu postavio je konačan rezultat, svojim 35. golom u sezoni.

Zidan je u San Sebastijanu izveo postavu sa dosta mladih igrača, nisu uspeli "Los Blankosi" da ga oduševe, Sosijedad je slavio sa 3:1 (1:1).

Poveli su gosti preko bivšeg igrača Sitija  Brahima Dijaza, kojem je u šestom minutu za gol asistirao Benzema.

Nekih 20 minuta kasnije, odgovor Sosijedada, Mikel Merino poravnava rezultat.

U 39. minutu je Hesus Valjeho igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija mu je pokazao put u svlačionicu, domaćin je dobio penal.

Ipak, Kurtoa čuva njegov udarac sa kreča, do kraja prvog dela nije bilo promene rezultata.

Ipak, nakon 12 minuta igre u drugom delu, Sosijedad koristi brojčanu prednost, mrežu Tiba Kurtoe pogodio je Zaluda, na asistenciju Parda.

Da će Real doživeti novi poraz postalo je jasno u 67. minutu, kada je na 3:1 povisio Berenćea.

To je bio i konačan rezultat susreta, Real ostaje treći.

Valensija je iskoristila poraz Hetafea da preuzme četvrtu poziciju, slavili su na "Mestalji" protiv Alavesa sa 3:1 (2:1).

Gosti iz Vitorije su poveli preko Navara u 12. minutu, rezultat je poravnao Karlos Soler 17 minuta kasnije.

Samo pet minuta nakon poravnanja, preokret, Santi Mina je pogodio mrežu Alavesa za 2:1.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi konačan rezultat u 68. minutu susreta postavio Kevin Gameiro.

Sevilja će se takođe boriti za plasman u Ligu šampiona u poslednjem kolu, imaju dva boda manje od Valensije i Hetafea, danas su izvukli veoma bitan bod na "Vanda Metropolitanu" protiv Atletika, bilo je 1:1 (1:0).

"Jorgandžije" su povele u 30. minutu, strelac je bio Koke, na asistenciju Rodrija.

Ipak, motivisani Andalužani dolaze do izjednačenja nakon 25 minuta igre u drugom poluvremenu, Sarabija je zatresao mrežu Madriđana, na asistenciju Vaskeza.

Do kraja je Sarabija imao i lepu priliku da preokrene rezultat, ali je iz dobre pozicije tukao preko gola Atletika.

Na kraju podela bodova, Sevilji ostaje nada da u poslednjem kolu može do plasmana u Ligu šampiona.

Đirona je na "Montiliviju" doživela poraz od Levantea (1:2), dok je Selta poražena na "San Mamesu" od Bilbaa (3:1), Kataloncima je potrebno čudo da opstanu, u poslednjem kolu protiv Alavesa moraju da se nadaju porazu Selte od prežaljenog Valjekana, a da pritom nadoknade minus od šest golova, zbog drastično slabije gol razlike od ekipe iz Viga.

Opstanak su i matematički pobedama obezbedili Viljareal, Levante i Valjadolid.