• Autor: Ivan Cvetković

• 20. april 2019.

• 22:37

Izabranici Ernesta Valverdea naišli na tvrd otpor.

Fudbaleri Barselone ostvarili su pobedu na domaćem terenu gde su večeras savladali Real Sosijedad rezultatom 2:1 u 33. kolu španske Primere.

Nakon ne previše uzbuđenja u prvih pola sata igre prvi je zapretio gost preko Vilijana, da bi ubrzo uzvratio Luis Suarez.

Katalonci su poveli u poslednjim trenucima prvog poluvremena kada je Klemen Lengle bio najviši u skoku posle kornera Dembelea.

U drugom poluvremenu je Sosijedad uspeo da izjednači, sjajnu timsku akciju iskoristio je Mikel Merino koji se bacio za loptu i zatresao mrežu Ter-Štegena u 62. minutu.

Radost Baska trajala je tek dva minuta jer je toliko bilo potrebno Đordiju Albi da vrati svom timu prednost nakon što je u kaznenom prostoru pogodio suprotan ugao golmana Rulija.

Barsa je tako nastavila borbu za titulu, nalazi se na čelu Primere sa devet bodova više od Atletika pet kola pre kraja šampionata.