Primera - Barsa lako sa Deportivom, Mesi golom obeležio povratak

• Autor: Nikola Miloradović

• 15. oktobar 2016.

• 18:07

U utakmici osmog kola španske Primere aktuelni šampion je na svom terenu dočekao Deportivo iz La Korunje.

Iako su igrali sa dva leva beka u nedostatku rešenja po desnom boku, izabranici Luisa Enrikea su odradili odličan posao.

Na "Kamp Nou" je pala ekipa Deportiva, uspešno je "preležan" poraz od Selte u prethodnom kolu. Leo Mesi se vratio nakon povrede, ali je u igru ušao sa klupe u drugom poluvremenu.

Na kraju je bilo ubedljivih 4:0, gosti iz La Korunje nisu nijednom ozbiljnije pripretili Ter Štegenu.

Do prednosti su fudbaleri Barse došli u 21. minutu, tada je na asistenciju Luisa Suareza put do mreže pronašao Rafinja.

Čekalo se 15 minuta na naredni gol domaćih, a ponovo je strelac bio raspoloženi Rafinja Alkantara.

Do odmora je već sve bilo rešeno, kako je na 3:0 u 43. minutu povisio Luis Suarez na asistenciju Nejmara.

U drugom poluvremenu u igru je ušao i Leo Mesi koji je propustio nekoliko mećeva zbog povrede, a Argentincu je trebalo svega tri minuta da postigne pogodak. Odlično ga je pronašao Nejmar, a Mesi nije imao većih problemna da iz neposredne blizine zatrese mrežu nemoćnog golmana gostiju Luksa.

Golove pogledajte OVDE.

Mogao je Mesi i do svog šestog gola u sezoni u 83. minutu, ali je Luks ovoga puta bio na visini zadatka. Nakon njegove odbrane Barsa je izvela korner, Matje je uspeo da zatrese mrežu protivnika, ali je gol iskusnog Francuza poništen zbog ofsajda.

Barsa se ovim trijumfom, makar do večeras popela na drugo mesto na tabeli, dok je Deportivo 15. sa osam osvojenih bodova iz isto toliko utakmica.