Primera - Atletiko slavio u Osasuni, Žoao Feliks odneo čitav plen!

subota 31.10.2020.
20:23

U osmom kolu španske Primere, fudbaleri Atletika iz Madrida savladali su kao gosti Osasunu sa 3:1.

EPA-EFE/Jesus Diges

Posle nekoliko prilika na obe strane, "jorgandžije" su stigle do vođstva u 43. minutu kada je Žoao Feliks sa penala savladao Ereru.

Mogao je Portugalac da na isti način popravi svoj saldo u 48. minutu, ali je njegov udarac završio na stativi.

Ipak, Žoao Feliks je uspeo da stigne do svog drugog pogotka na meču, igrao se 69. minutu kada je akciju koju je odradio sa Koreom krunisao pogotkom.

Nisu se predavali domaći, u 80. minutu Ante Budimir je smanjio zaostatak svoje ekipe, ali je svaku dilemu oko pitanja pobednika otklonio Lukas Toreira koji je u 89. minutu postigao pogodak za 3:1.

Osasuna se nakon sedam odigranih mečeva nalazi na devetom mestu Primere sa deset osvojenih bodova, dok je Atletiko sa utakmicom manje sada treći sa 14 bodova, koliko imaju i Real Sosijedad i Kadiz.