nedelja 18.02.2018.
18:14

Fudbaleri madridskog Atletika slavili su u susretu 24. kola na svom stadionu.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Na "Vanda Metropolitanu" je gostovao Atletik Bilbao, a utakmica je okončana trijumfom domaćina od 2:0 (0:0).

U prvih 45 minuta nismo videli golove, najbolju priliku je još u 14. minutu imao Hoze Himenez, ali je njegov udarac iz izgledne pozicije otišao pored leve stative.

U nastavku je nakon sedam minuta igre pripretio Dijego Košta, opalio je volej iz neposredne blizine, ali je Kepa dobro intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Ključni trenutak dogodio se u 59. minutu, kada je Dijego Simeone umesto Kokea na teren poslao Kevina Gameira.

Samo pet minuta kasnije Grizman je imao dobru priliku, ali je bio neprecizan, da bi u 67. minuntu upravo rezervista Gameiro doneo prednost "Jorgandžijama". Odlično ga je proigrao Grizman, a bivši napadač Sevilje i PSŽ dobro reaguje i uspeva da pošalje loptu pored mladog španskog golmana.

Nekih 10ak minuta kasnije, Košta izbija sam pred golmana Baskijaca i rutinski ga vara udarcem u bliži ugao za 2:0, sve je bilo jasno na stadionu u Madridu.

Atletiko je nastavio da prati Barselonu, imaju 55 bodova nakon 24 odigrana kola, sedam manje od vodeće ekipe iz Katalonije, devet više od trećeplasirane Valensije i čak 13 više od Reala na četvrtom mestu, koji doduše ima i dve utakmice manje.

Bilbao 14. na tabeli sa 28 osvojenih bodova.