20:27

Selta slavila na stadionu "De la Keramika".

EPA-EFE/Salvador Sas

Fudbaleri Selte iz Viga slavili su u Viljarealu sa 1:3 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon devet minuta igre u nastavku Pione Sisto doneo prednost gostima iz Viga.

Samo pet minuta trajala je radost Selte, kako je Čukvueze u 59. minutu poravnao rezultat na asistenciju Kvintilje.

Nekoliko izmena na obe strane, a onda u 79. minutu Jago Aspas vraća prednost gostima.

Pokušao je Viljareal da stigne do izjednačenja, a onda je pukla kontra u četvrtom minutu nadoknade, sjajno ju je istrčao Aspas, koji fintama baca na zemlju Asenha i jednog defanzivca Viljareala i potom efektno trese mrežu domaćina za konačnih 1:3.

Vrlo bitan trijumf za Seltu, koja je sada prva ispod crte sa 12 bodova, šest manje od večerašnjeg rivala, koji je na 12. poziciji na tabeli.