nedelja 22.09.2019.
15:54

Vrlo dobar start sezone za Real Sosijedad.

EPA-EFE/Juan Herrero

Fudbaleri Real Sosijedada slavili su na gostovanju u Barseloni protiv ekipe Espanjola sa 1:3 (0:2).

Poveli su u 18. minutu, strelac je bio iskusni napadač Vilijan Žose, asistirao mu je Ojarzabal.

Igrao se 34. minut kada je Brazilac postigao i drugi gol na utakmici, ovoga puta asistenciju je upisao Portu.

Imao je upravo Portu šansu 10 minuta kasnije, jako dobro je šutirao, ali je još bolje intervenisao Dijego Lopez, te nije bilo promene rezultata.

Otišlo se na odmor sa 0:2, da bi nakon osam minuta igre u nastavku Granero imao dobru priliku, upitio je snažan udarac ka golu rivala, ali je Moja odlično odbranio njegov pokušaj.

A onda, 72. minut, Espanjol se vraća u meč, Zaluda je u pokušaju da preseče jedan pas matirao sopstvenog golmana.

Sosijedad je ipak odmah uzvratio, samo tri minuta kasnije, vratili su dva gola prednosti, greška odbrane Espanjola i gol mladog Isaka.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda Sosijedada u Kataloniji.

Ovo je bio njihov treći trijumf ove sezone, treći su na tabeli sa 10 bodova, Espanjol u zoni ispadanja sa četiri osvojena boda.