nedelja 25.10.2020.
15:55

Prva pobeda u gostima.

EPA-EFE/PACO CAMPOS

Velika greška Nača odredila dalji tok meča - Alaves slavi prvu pobedu u gostima ove sezone (2:0).

Defanzivac Valjadolida pravi veliku glupost u 21. minutu.

Agresivno je odgurnuo Pereza koji je bio u gol šansi, posle VAR konsultacija sudija dosuđuje penal za goste a Naču sledi direktan crveni karton.

Ipak Perez nije uspeo da realizuje najstrožiju kaznu, udarac sa kreča je završio na prečki.

Samo petnaestak minuta kasnije Perez je i poništen gol, bivši napadač Arsenala se nalazio u ofsajdu u 35. minutu .

Zasluženo vođstvo dolazi u 55. minutu, Pina dolazi do gola na asistenciju Žote. Imao je malerozni Lukas Perez još jednu veliku priliku, ali Španca neće gol danas.

Borha Sainc dolazi do gola, ali Alaves ne duplira vođstvo - opet je ofsajd poništio pogodak. Međutim VAR snimak pokazuje da ofsajda nije bilo, Alaves overava tri boda 2:0 u 86. minutu.