Primera: Alaves u poslednjim sekundama do pobede u Kataloniji!

ponedeljak 04.12.2017.
22:58

U okviru poslednjeg susreta 14. kola španske Primere, Deportivo Alaves je upisao tek treći trijumf ove sezone.

EPA/EPE/ADRIAN RUIZ DE HIERRO

Fudbaleri Deportivo Alavesa upisali su vredan trijumf na gostovanju u Đironu, kako su posle preokreta slavili sa 2:3 (0:0).

Niko nije mogao ni da nasluti šta se sprema u drugom poluvremenu, kako nakon prvih 45 minuta igre nije bilo golova.

A onda u nastavku, za samo tri minuta, domaća ekipa dolazi do dva gola prednosti.

Najpre je Stuani pogodio u 59. minutu, da bi u 62. golmana Alavesa matirao Huanpe.

Činilo se da će Đirona odbraniti domaći teren, ali gosti iz Vitorije se nisu predavali.

Uveo je trener gostiju na teren Krkića i Duartea, a to kao da je razmrdalo ekipu koja se golom Ibaija vraća u igru u 72. minutu.

Gosti su na sve načine pokušavali da dođu do poravnanja, a u tome su i uspeli u 87. minutu, drugi gol je postigao Ibai, ovoga puta sa bele tačke.

Potpuni šok za domaće navijače usledio je u poslednje minutu sudijske nadoknade, kada je fantastični Ibai izbegao ofsajd zamku, prihvatio pas Munira nakon sjajnog prodora bivšeg igrača Barselone i matirao golmana domaćeg sastava po treći put na susretu.

Nije bilo vremena da fudbaleri Đirone uopšte pokušaju da dođu do boda, te je Alaves osvojio zlata vredna tri boda, koja će im mnogo značiti u borbi za opstanak.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Aleksandara Katai, sada član Alavesa, presedeo je čitav meč na klupi za rezervne igrače.

Pobegli su gosti sa dna tabele, sada su pretposlednji sa devet bodova, dok je Đirona nakon ovog poraza 12. sa 17 osvojenih bodova.