subota 18.01.2020.
14:51

Pobeda ekipe iz Vitorije u 20. kolu.

EPA-EFE/ADRIAN RUIZ DE HIERRO

Fudbaleri Deportivo Alavesa slavili su na gostovanju u Valensiji protiv Levantea sa 0:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo izglednijih prilika, pa se na odmor otišlo bez golova.

Pripretili su gosti na samom startu nastavka preko Hoselua, ali je napadač Alavesa neprecizno šutirao nakon dobrog prodora.

A onda, 64. minut, kontra gostiju, Hoselu proigrava Aleiša Vidala, a bivši igrač Sevilje i Barselone matirao golmana domaćeg sastava za 1:0 u korist ekipe iz Vitorije.

Mogao je Alaves i do drugog gola u 73. minutu, ali je pokušaj Sainca uspeo da ukroti Aitor Fernandez.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda gostiju, dodajmo da je i 90 minuta u dresu poražene ekipe na terenu proveo i srpski fudbaler Nemanja Radoja.

Alaves sada 14. sa 23 boda, tri manje od današnjeg rivala, koji je na 11. mestu na tabeli.