Primera - Alaves propustio priliku da izbije na vrh, Leganes beži iz opasne zone

petak 23.11.2018.
22:53

Važna pobeda domaćina.

Fudbaleri Alavesa prekinuli su večeras seriju odličnih rezultata, porazom na gostovanju ekipi Leganesa.

U prvoj utakmici 13. kola Primere, Leganes je slavio rezultatom 1:0 i makar provremeno pobegao iz zone ispadanja na tabeli. S druge strane, Alaves je eventualnom pobedom mogao da prenoći na vrhu tabele, ali na kraju se sa ovog gostovanmja vraća bez ijednog osvojenog boda.

Gol odluke u večerašnjoj utakmici postignut je u finišu prvog poluvremena, u 42. minutu, kada je posle centaršuta sa desne strane i povratne lopte sa leve, Jusuf En Neziri sa desetak metara uputio precizan udarac i poslao loptu u mrežu gostiju - 1:0.

Domaći su i pre vodećeg gola imali još par dobrih prilika, konkretniji su bili i u nastavku i zasluženo su došli do bodova.

U poraženoj ekipi Alavesa svih 90 minuta je i ovoga puta odigrao srpski vezista Darko Brašanac.

Alaves je ostao na 23 osvojena boda, a Leganes sada ima 13 na šesnaestoj poziciji.