Primera: Alaves odneo tri boda iz Viljareala, opasna zona sve dalja

subota 10.02.2018.
14:52

Ekipa iz Vitorije iznenadila je na susretu 23. kola u Viljarealu.

EPA/EPE/ADRIAN RUIZ DE HIERRO

Deportivo Alaves je došao do sva tri boda na "El Madrigalu", slavili su gosti iz Baskije sa 1:2 (0:1).

Poveli su golom Rodriga Elija u 40. minutu, lopta je nakon kornera sa desne strane otišla na ivicu kaznenog prostora domaćina, Eli ju je poslao ka golu, ona je nekako zaobišla čitavu odbranu Viljareala i odsela u mreži uspavanog Asenha.

U nastavku su gosti došli i do drugog gola, igrao se 71. minut kada su fudbaleri Alavesa odlično istrčali kontra napad, Gvideti je proigrao Ibaija, a ovaj u situaciji jedna na jedan naterao Asenha da drugi put vadi loptu iz mreže.

Samo šest minuta kasnije Viljareal se vraća, Mario Gaspar je odlično šutirao, Pačeko je još bolje odbranio njegov udarac, ali je na loptu naleteo Baka, koji uz malo sreće smanjuje na 1:2.

U 85. minutu je Turčin Unal umalo poravnao rezultat, ali je njegov udarac glavom pogodio prečku gostujućeg gola.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, Alaves je ostvario važan trijumf, sada su 16. sa 25 bodova, čak sedam više od prvog ima ispod crte, dok je Viljareal ostao peti sa 37 bodova.