Primera: Alaves beži od opasne zone, Selta se iz Vitorije vraća bez bodova

20:26

Fudbaleri Deportivo Alaves slavili su na svom stadionu u okviru 22. kola španske Primere.

EPA/EPE/ADRIAN RUIZ DE HIERRO

Ekipa iz Vitorije slavila je sa 2:1 (2:0) protiv favorizovanih gostiju iz Viga.

Poveli su u četvrtom minutu, strelac cje bio Alfonso, na asistenciju pozajmljenog fudbalera Barselone Munira El Hadadija.

Samo 14 minuta kasnije, Marokanac sa španskim pasošem se ovoga puta upisuje u listu strelaca, Alaves je poveo sa 2:0.

Gosti su u nastavku susreta bili daleko bolji rival, ali nisu uspevali da savladaju golmana Deporitva sve do sudijske nadoknade. Igrao se 91. minut, kada je Aspas uveo meč u nezivesnu završnicu.

Nisu ipak uspeli fudbaleri Selte da dođu do željenog gola u nastavku, te je ekipa Alavesa upisala zlata vredna tri boda u borbi za opstanak.

Ekipa iz Vitorije se sada nalazi na 16. mestu na tabeli sa 22 boda, čak pet više od La Korunje, koja je prva ispod crte. Selta ostaje osma sa 31 bodom, devet više od današnjeg rivala.