subota 30.03.2019.
23:57

Fudbaleri Benfike su nakon dosta muke uspeli da slave u 27. kolu portugalskog šampionata.

Epa/Mario Cruz

Gostovala je Tondela na "Lužu", namučili su "Orlove", ali su kući vraćaju bez bodova, kako je Benfika slavila sa minimalnih 1:0 (0:0).

U uvodnih 15ak minuta je Benfika imala nekoliko izglednih prilika da povede, ali Feliks i Pici nisu pronašli put do mreže rivala.

Imala je Tondela jednu dobru šansu u nastavku, mogli su da šokiraju ekipu iz prestonice, ali je Vlahodmios dobro intervenisao posle šuta iz udaljenosti.

Nastavili su da prete domaći, da bi u 84. minutu sjajan centaršut Grimalda glavom u pogodak pretvorio Seferović, a oduševljenje na tribinama stadiona "Luž".

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa se Benfika vratila na čelo tabele, imaju isti broj bodova kao Porto, ali bolju gol razliku i međusobni susret.

Porto je nešto ranije danas slavio u Bragi, a u nastavku pogledajte stanje na tabeli.