Primeira: Porto se vratio na čelo tabele

utorak 19.12.2017.
00:01

"Zmajevi" pobedom na "Dragau" zatvorili 15. kolo u Portugaliji.

EPA-EFE/FERNANDO VELUDO

Izabranici Serđa Konseisa slavili su na svom terenu rezultatom3:1 (2:1) protiv Maritima.

Poveli su 19. minutu, strelac je bio Diogo Rejes na asistenciju Aleksa Telješa.

Ipak, Pačeko samo sedam minuta kasnije uspeva da poravna rezultat.

Igrao se 40. minut kada se dogodio ključni detalj na utakmici, Gamboa je zaradio drugi žuti karton, samo tri minuta posle prvog, te je Maritimo ostao sa desetoricom na terenu.

Domaćin to koristi samo šest minuta kasnije, kada je u nadoknadi vremena prvog dela igre Musa Marega vratio prednost "Zmajevima".

U drugom poluvremenu snažni napadač iz Malija postiže svoj drugi gol na meču, ponovo mu je asistirao Jasin Braimi. Bio je to njegov 12 gol ove sezone, izjednačio se sa kolegom Abubakarom na vrhu liste strelaca.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Porto se vratio na vrh tabele, imaju 39 bodova, koliko i drugoplasirani Sporting, dok je Benfika treća sa tri boda manje. Maritimo je peti sa 27 bodova.