Primeira: Porto "petardom" do čela tabele

nedelja 18.02.2018.
22:03

Fudbaleri Porta slavili su na svom stadionu u susretu 23. kola portugalskog šampionata.

EPA-EFE/MANUEL ARAUJO

Izabranici Serđa Konseisaa slavili su na "Dragau" rezultatom 5:0 (3:0) protiv Rio Avea.

Poveli su već u prvom minutu, strelac je bio Serđo Oliveira, na asistenciju Tikinja Soareša.

Dvadeset minuta kasnije, Soareš se upisuje u listu strelaca, asistirao mu je sunarodnik Aleks Telješ.

Igrao se 33. minut, kada su gosti sami zatresli svoju mrežu, Marselo je postigao autogol i Porto je imao tri gola prednosti nakon nešto više od pola časa igre.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je u 72. minutu i najmanje sumnje otklonio Musa Marega svojim 17. golom ove sezone.

Konačan rezultat je postavio Tikinjo Soareš svojim drugim golom, koji je priznat tek nakon konsultacije sa "video asistentom".

Porto se tako vratio na čelo tabele, imaju dva boda više od Benfike i utakmicu manje, dok je Rio Ave peti sa 22 boda manje od večerašnjeg rivala.