Primeira: "Poker" Benfike za povratak na čelo tabele, Srbi standardni

subota 17.02.2018.
21:49

Fudbaleri aktuelnog šampiona Portugalije slavili su na svom stadionu protiv Boaviste.

Beta/AP Photo/STR

U okviru 23. kola portugalske Primeier, "Orlovi" su na "Lužu" savladali Boavistu sa čak 4:0 (2:0).

Žonas je u 15. minutu imao veliku šansu da donese prednost domaćinu i nastavi svoju sjajnu golgetersku seriju, ali je golman Boaviste zaustavio njegov udarac sa kreča.

Poveli su golom Dijasa u 18. minutu, da bi pred kraj prvog dela igre (44. minut) Žardel na asistenciju Servija povisio prednost domaćina.

U nastavku se na gol čekalo više od pola sata, a onda je nespretno odreagovala odbrana gostiju i Enrike je smestio loptu u sopstvenu mrežu.

Konačan rezultat postavio je Meksikanac Himenez u poslednjem minutu regularnog dela, asistirao mu je Almeida.

Andrija Živković i Ljubomir Fejsa su i ovoga puta bili u startnih 11 lisabonske ekipe i obojica su proveli svih 90 minuta na terenu.

Benfika se vratila na čelo tabele, imaju bod više od Porta, ali i dve utakmice više od velikog rivala.