Primeira - Pici šou, Benfika umalo prokockala pobedu

petak 10.08.2018.
23:29

Vitorija Gimaraeš umalo odnela bod iz Lisabona i to nakon tri primljena gola u prvih 45 minuta igre. Šou Luisa Fernandesa Picija.

Epa/Manuel De Almeida

Otvorili su fudbaleri Benfike novi sezonu u Primeiri pobedom nad Vitorijom Gimaraeš, ali su do željena tri boda stigli mnogo teže no što se činilo da će biti na poluvremenu.

Benfika je do prva tri boda stigla trijumfom rezultatom 3:2 (3:0), a sva tri gola za domaćina postigao je Pici.

Lisabonski "Orlovi" otvorili su rivala u desetom minutu, a samo pet minuta nakon što je Pici pogodio mrežu Vitorije Fakundo Fereira je promašio penal.

Nije taj detalj poremetio fudbalere domaćeg tima, pa je Pici sa još dva gola kompletirao het-trik do 38. minuta.

Ne bi bilo iznenađenje da je Benfika u nastavku dala još koji gol, ali se situacija potpuno okrenula u korist Vitorije koja golovima Andrea i Giljerma Selisa u završnici meča stiže do prilike da se bori za bod.

Ostalo je ipak do kraja 3:2 za Benfiku čije su boje večeras branili i srpski internacionalci Ljubomir Fejsa i Andrija Živković.

Fejsa je dvadeset minuta pre kraja ustupio mesto Semedu, dok je Andrija Živković na terenu proveo poslednjih desetak minuta.