Primeira: Benfika ubedljiva, Žonas nastavio teror, Živković ni na klupi

subota 20.01.2018.
21:16

U okviru 19. kola portugalskog šampionata, aktuleni prvak je ubedljivo slavio kod kuće.

EPA/TIAGO PETINGA

Fudbaleri Benfike nadigrali su Čaves pred svojom publikom rezultatom 3:0 (2:0).

Poveli su u 12. minutu, strelac je bio sjajni Brazilac Žonas, koji je samo šest minuta kasnije svojim drugim golom povisio na 2:0. Bio je to njegov 23. gol u porugalskom prvenstu ove sezone.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, da bi u prvom minutu nastavka Pici, na asistenciju Servija povisio na 3:0.

To je bio i konačan rezultat susreta, u postavi "Orlova" nije bilo srpskog reprezentativca Andrije Živkovića, dok je drugi srpski reprezentativac Ljubomir Fejsa na terenu bio od prvog do poslednjeg minuta.

Benfika je treća na tabeli Primeire, imaju 46 bodova, dva manje od vodećeg Porta, ali i utakmicu više. Čaves 7. sa 20 bodova manje od večerašnjeg rivala.