17:23

Gde je stao u reprezentaciji Srbije, nastavio je i u svom klubu u Grčkoj.

EPA/ANDREJ CUKIC

Aleksandar Prijović još jednom je potvrdio odličnu golgetersku formu ove jeseni.

Nepunih sedam dana posle pogotka kojim je Srbiju odveo na Mundijal, srpski reprezentativni napadač probio se i na vrh Liste strelaca u šampionatu Grčke.

On je danas postigao dva gola u trijumfu solunskog PAOK-a nad Lamijom (4-0), u okviru sedmog kola grčke Superlige.

Seriju golova solunskih crno-belih otvorio je Hrvat Leovac u desetom minutu, a Prijović je petnaest minuta kasnije povisio na 2:0.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a već posle pet minuta igre u nastavku, Pelkas je rešio pitanje pobednika. Da trijumf bude još ubedljiviji, Prijović se pobrinuo svojim drugim golom u 88. minutu, za konačnih 4:0.

Prijović sada vodi na Listi strelaca sa ukupno pet golova u prvih sedam kola, a PAOK se probio na prvo mesto na tabeli sa 15 bodova, dva više od AEK-a, ali i uz utakmicu više.