Prijateljske – Meksiko bolji od Brazila, Španija preskočila kineski zid

• Autor: Miloš Marković

• 04. jun 2012.

• 10:01

U pripremi pred početak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014, selekcija Meksika pokazala da se ne šali. Takođe, Španija je trijumfalno okončala pripreme za EURO, Crvena Furija je uspela da savlada neugodne Kineze.

Na tri terena sinoć su se igrale prijateljske utakmice.

U pripremi za start kvalifikacija u CONCACAF zoni, Meksiko je uspeo da savlada domaćina narednog Svetskog prvenstva, Brazil.

Iako su Brazilci već posle 10 minuta imali odličnu priliku da povedu, Meksiko je desetak minuta kasnije stigao do prednosti (čini se nenamernim) pogotkom Đovanija Dos Santosa.

Isti igrač je u 32. minutu bio u centru pažnje pošto je nad njim skrivljen penal koji je uspešno realizovao Ćićarito Ernandez i tako postavio konačan rezultat ovog uzbudljivog meča.

Sa druge strane sveta, u dalekoj Kini odigrana je još jedna prijateljska utakmica koja je svetskom i evropskom prvaku poslužila kao poslednje priprema pred početak Evropskog prvenstva.

Naime, izabranici Visente Del Boskea su naišli na ozbiljan otpor domaće ekipe koja je imala nekoliko prilika da stigne do vođstva u prvom poluvremenu, ali je Iker Kasiljas u dva navrata sačuvao svoju mrežu nakon akcije kapitena Kine Hao Junmina.

Imala je i Španije svojih prilika, naizgledniju preko Andresa Inijeste, ali na gol se čekalo do 84. minuta kada je David Silva ipak uspeo da postigne gol i svom timu donese pobedu.

„Bila je ovo zanimljiva utakmica i trjumf nakon koga u dobrom raspoloženju putujemo na EURO.“, bio je kratak Visente Del Boske.

Inače, sinoć je odigrana još jedna prijateljska utakmica u kojoj su se sastali komšije, Kanada i Sjedinjene Američke Države. Meč je završen rezultatom 0:0.