• 05. decembar 2017.

• 22:38

Sve je poznato u grupama od A do D.

Grupa A

Bazel je morao danas da dobije utakmicu u Lisabonu protiv Benfike ukoliko je mislio da prođe u narednu fazu. To se i desilo, slavili su, golove su postigli Elionusi u 5. minutu nakon centaršuta Langa, sjajnog desnog veznog fudbalera iz Švajcarske.

U nastavku, Oberlin donosi pobedu gostima od 2:0 i plasman u narednu fazu Lige šampiona.

Svilar je branio za Benfiku, Živković je takođe odigrao 90 minuta.

U jednom trenutku su sve ekipe imale 12 bodova, pravio se krug, i tada je Bazel imao povoljnu situaciju, njima je samo pobeda donosila plasman u narednu fazu, ili bod u slučaju poraza CSKA.

Upravo je CSKA zabeležio poraz na "Teatru snova", Mančester junajted je preokrenuo rezultat, iako je gubio nakon prvih 45 minuta igre.

Jako zanimljiva situacija kod prvog gola CSKA u nadoknadi prvog poluvremena, Vitinjo je šutirao, Džagojev je pokušavao da pobegne da ga lopta ne udari, ipak se to desilo, udarila ga je u leđa ali je ipak ušla u gol.

Tražili su ofsajd domaći fudbaleri, ali je jedan fudbaler Mančester junajteda ostao van igrališta iza linije, pa se ova situacija ne tretira kao ofsajd.

U nastavku stvari dolaze na svoje mesto, Lukaku i Rašford svojim golovima donose prednost Mančester junajtedu i na kraju pobedu.

Grupa B

Bajern je mogao do prvog mesta u grupi samo da je pobedio PSŽ sa 3 ili više golova razlike, ali se to nije desilo. PSŽ je prvoplasirana ekipa zbog pobede u prvom meču od 3:0.

Danas je Bajern odlično otvorio meč, bili su bolji rival od Parižana, a Levandovski je već nakon 8 minuta utakmice na asistenciju Komana uspeo da postigne gol za 1:0.

Već u 37. minutu nakon neverovatno dobrog centaršuta Džejmsa Rodrigeza Kristijan Toliso se poklanja glavom i postiže novi gol za 2:0. Bio je to 250. gol Bajerna kao domaćina u Ligi šampiona, po čemu je treći u Evropi iza Barse i Reala.

Nakon sjajne akcije u drugom poluvremenu i asistencije Kavanija, Mbape glavom donosi veliku radost gostima, igrao se 50. minut i bilo je veoma izvesno da će PSŽ nakon ovog pogotka biti prvi na tabeli. Za prvo mesto je Bajernu bilo potrebno još tri gola, jer ni 4:1 ga nije vodilo do prvog mesta u grupi.

Ipak, Toliso dokazuje da je u sjajnoj formi, nakon izuzetnog prodora Komana po levoj strani Toliso natrčava na loptu i šalje je iza Areole za 3:1.

Da bi stigao do trećeg mesta u grupi, Anderleht je morao da savlada Seltik sa 3 ili više golova razlike u gostima, ali se to nije desilo.

Seltik je izgubio na svom terenu, ali samo sa 0:1, pa ide u Ligu Evrope. Jozo Šimunović je bio strelac početkom drugog poluvremena, smestio je loptu u svoju mrežu glavom nakon centaršuta sa desne strane.

Odlično su odigrali Spajić i Obradović za Anderleht, proveli su svih 90 minuta na terenu.

Grupa C

Jedna od najinteresantnijih grupa ove sezone u Ligi šampiona, a njen pobednik je ekipa Rome.

Roma je uspela da savlada vrlo dobri Karabag, debitanta u Ligi šampiona, a jedini gol smo videli u 53. minutu kada je Džeko pokušao da savlada golmana gostiju, onda jelopta došla do Perotija, a ovaj uspeo da postigne gol za pobedu domaćih koji su izbili na prvo mesto zbog nerešenog ishoda Čelsija i Atletiko Madrida.

Kolarov je odigrao svih 90 minuta za Romu.

Atletiko je vodio je jednom trenutku protiv Čelsija u gostima, ali je njima bila potrebna pobeda Karabaga u Rimu da bi uz pobedu u Londonu prošli dalje.

Ipak, to se, naravno, nije desilo. Vodili su golom Nigeza protiv Čelsija, gol je postignut u 56. minutu nakon kornera i asistencije glavom Fernanda Toresa, dobro poznatog lica na Stamford bridžu.

Do kraja utakmice Čelsi uspeva da stigne do izjednačenja, Azar je probio po levoj strani, uputio oštar centaršut u kazneni prostor, a tamo je bio Stefan Savić koji šalje loptu u svoju mrežu za konačnih 1:1.

Roma - Karabag 1:0
Čelsi - Atletiko 1:1

Roma 11
Čelsi 11
Atletiko 7
Karabag 2

Roma je prva zbog boljeg međusobnog skora sa Čelsijem.

Grupa D

Znalo se skoro sve pre ovog duela. Barselona nije mogla da ispusti prvo mesto, Juventusu je bio potreban bod protiv Olimpijakosa da obezbedi drugo mesto, ili da Sporting ne pobedi Barsu u gostima. Sporting je već obezbedio mesto broj 3 i pre ove utakmice.

U Pireju je Juventus stigao do ranog vođstva, već u 15. minutu smo videli gol, nakon asistencije Aleksa Sandra Kvadrado postiže gol za prolazak Juventusa u drugu fazu. Olimpijakos za koji je Đurđević igrao 71 minut je dokrajčen golom Bernardeskija koji je svega pet minuta pre toga ušao u igru za konačnih 0:2. Gol je postignut u 89. minutu.

Sa druge strane, Barselona je golom Paka Alkasera koji je dokazao da polako ulazi u formu, došla do prednosti protiv Sportinga iz Lisabona sa 1:0.

Nije Valverde bio najzadovoljniji igrom svog tima, uveo je kasnije i Lea Mesija, a rezultat je povećan pred sam kraj kada je Žeremi Matje postigao autogol za svoj bivši tim.

Barselona - Sporting 2:0
Olimpijakos - Juventus 0:2