PRESEDAN održan - Engleske dame igraju na EP!

• Autor: Miloš Marković

• 10. april 2015.

• 11:12

Čitali ste o tome da je UEFA odlučila da ponovi poslednja tri minuta, Engleska ih je u potpunosti iskoristila.

Utakmica mladih ženskih reprezentacija do 19 godina između Engleske i Norveške u kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrana je u subotu i završena je pobedom Norveške od 2:1.

Najzanimljviji detalj sa tog meča viđen je u 96. minutu kada je sudija Marija Kurtes poništila gol iz jedanaesterca za Englesku i dosudila indirektan udarac za Norvešku.

Fudbalski savez Engleske je uložio žalbu, jer bi se ta selekcija nerešenim rezultatom plasirala na EP.

Ta žalba je usvojena, a UEFA je donela po malo čudnu odluku da se ponove poslednja tri minuta, od trenutka kada Engleska izvede penal.

Juče je ostatak ovog meča odigran, engleske dame su iskoristile kazneni udarac ovog puta, rezultatom 2:2 ostvarile plasman na Evropsko prvenstvo, presedan je završen u njihovu korist.