Preporođeni u Japanu! Babunski i Vijeira heroji Jokohame!

• 25. februar 2017.

• 10:23

Lepši start u japanskom šampionatu dvojica doskorašnjih fudbalera Crvene zvezde nisu mogli ni da požele!

Rano jutros po našem vremenu startovala je nova sezona japanske ''Džej'' lige, a Jokohama je, u veoma zanimljivom meču punom preokreta, na svom terenu savladala Uravu rezultatom 3:2.

Junaci ovog trijumfa Jokohame su doskorašnji fudbaleri Crvene zvezde David Babunski i Ugo Vijeira, strelci prva dva pogotka za pobedničku ekipu.

Babunski je efektnim udarcem sa 18 metara u 13. minutu meča doveo Jokohamu u vođstvo, ali je sredinom drugog poluvremena usledio preokret gostiju, sa dva gola Rafaela Silve, u 63. i 65. minutu.

Par minuta kasnije, priliku da zaigra dobio je Ugo Vijeira, koji je u finišu u potpunosti opravdao poverenje trenera.

On je u 86. minutu doneo Jokohami izjednačenje, a u nadoknadi vremena Maeda se pobrinuo da sva tri boda ostanu u Jokohami.

Podsetimo, i Babunski i Vijeira su, iz različitih razloga, u jesenjem delu sezone uglavnom bili u drugom planu u Crvenoj zvezdi, pa ih je odlazak u Japan, očigledno, preporodio.