Preporođeni Baloteli vratio Nicu na vrh!

• Autor: Boban Filipović

• 02. oktobar 2016.

• 18:55

Golom Supermarija pet minuta pre kraja, Nica je slomila otpor žilavog Lorijena pred svojim navijačima i ponovo zauzela čelo tabele.

Iako ranjeni teškim porazom u Krasnodaru (5:2) u Ligi Evrope, fudbaleri Nice su dočekali duel sa Lorijenom na svojoj 'Alijanc Rivijeri' kao apsolutni favoriti.

Jedina ekipa koja do sada nije osetila gorčinu poraza u dosadašnjem toku sezone u francuskom šampionatu je ugostila pretposlednjeplasirani Lorijen, ali do novog trijimfa došla teže no što se očekivalo.

Počelo je dobro za pulene Lisijena Favra.

Već u 11. minutu utakmice Rikardo Pereira je doveo Nicu u vođstvo nakon odličnog solo prodora s desnog boka i zahvaljujući užasno lošoj intervenciji golmana Lekomta i činilo se tada da će se ova priča završiti onako kako su mnogi očekivali - laganom i sigurnom pobedom.

Međutim, na isteku sata igre Mukanđo beži svojim čuvarima, poravnava rezultat i unosi nemir u redove domaćina.

Ipak, u 86. minutu na scenu stupa Mario Baloteli i svojim petim prvenstvenim golom, a ukupno šestim od kako je došao u Nicu, donosi pobedu svom timu.

"Supermario" je prvo sjajnim lažnjakom izbacio dvojicu čuvara, a onda otvorio stopalo i pogodio same rašlje i malu mrežu. Golu odluke je prethodilo sjajno dodavanje petom Siprijena.

Baloteli je u nadokandi dobio drugi žuti karton (prvi je dobio zbog nedolične proslave gola) i po malo pokvario utisak, ali titulu heroja niko ne može da mu oduzme jer je ostalo 2:1.

Nica je ponovo lider, a Lorijen ostaje na dnu. Zavesa na osmo kolo spušta se večeras u Lionu, gde se igra 'ronski derbi'.