Preporod Juventusa, Bajern prokockao 2:0!

• 23. februar 2016.

• 22:38

Sjajan meč u Torinu, Bajern dominirao sat vremena, posle čega je Juve žestoko uzvratio u preostalih pola sata. Već jedva čekamo revanš!

Iako je u većem delu utakmice imao inicijativu, kontrolu dešavanja na terenu i vođstvo od 2:0, Bajern se iz Torina kući vraća bez pobede. Juve se nije predao, izjednačio na 2:2, a do kraja mogao i do potpunog preokreta!

Bajern je bio konkretniji od samog početka meča, a prvu priliku imao je Arturo Vidal, koji je sa nekih 18 metara snažno šutirao ka golu svog bivšeg kluba, ali je Bufon zaustavio taj udarac.

U nastavku akcije, usledio je centaršut za Levandovskog koji je pao u kaznenom prostoru Juventusa, ali se sudija nije oglasio - ništa od najstrože kazne.

Novu šansu, i to sjajnu, Bajern je imao u 13. minutu, kada su se pred golom domaćih našli i Levandovski i Miler, ali Bufonova mreža je i dalje ostala netaknuta.

Ovaj period igre obeležio je znatno veći posed lopte Bajerna - 68:32% u korist Bavaraca, ali im to još uvek nije donosilo značajan rezultat.

Bajernova inicijativa nastavljena je i dalje, a na isteku prvih pola sata igre Bufon ponovo na velikom iskušenju, ovoga puta šutirao je Bernat, ali legendarni čuvar mreže još jednom je na pravom mestu.

I dva minuta kasnije kapiten Juventusa je na visini zadatka, osujećen je i pokušaj Levandovskog i kod igrača Bajerna je već primetna nervoza jer ne uspevaju da krunišu terensku inicijativu i realizuju ukazane prilike.

Glavnu ulogu je u narednih nekoliko minuta preuzeo Arjen Roben, koji je odigrao veliku ulogu u 43. minutu kada je Đanluiđi Bufon konačno savladan.

Holanđanin je sa desne strane centrirao na drugu stativu, odakle je Daglas Kosta vratio u sredinu za Tomasa Milera koji je umakao pažnji svojih čuvara i sa desetak metara poslao loptu u mrežu - 0:1.

Slična slika i u prvih petnaestak minuta nastavka meča, Bajern je i dalje imao potpunu kontrolu na terenu, a na drugi gol gostiju čekalo se do 55. minuta.

Levandovski je započeo akciju Bajerna, pritom oborio Bonućija na sredni terena, ali arbitar nije reagovao. Lopta je ubrzo došla do Arjena Robena, koji je u svom stilu, iskosa sa desne strane uspeo da se izbori za poziju za udarac i poslao loptu u suprotni ugao Bufonovog gola - 0:2. Pogledajte Robenov pogodak OVDE.

U 60. minutu ponovo na sceni tandem Miler - Levandovski,  kada je Miler centrirao sa desne strane, a Levandovski udarcem glavom poslao loptu pored gola.

Ali samo dva minuta kasnije, gol na drugoj strani! Konačno prava akcija Juventusa preko Mandžukića, ali i loša reakcija Kimiha od koga se lopta odbila do Dibale, a ovaj izbio jedan na jedan sa Nojerom i golman Bajerna je savladan - 1:2! Pogledajte OVDE.

A kako utakmica odmiče, Mario Mandžukić je sve motivisaniji protiv bivšeg kluba. Prvo je ušao u jedan žestok verbalni duel sa Robertom Levandovskim, a onda istrčao odličnu kontru po levoj strani, pronašao Kvadrada na suprotnoj, ali njegov udarac zaustavlja Manuel Nojer. Sjajna prilika da Juventus poravna rezultat!

A ono što tada domaći nisu uspeli, učinio je rezervista Sturaro u 76. minutu. Još jedna odlična akcija Juventusa, počeo ju je Mandžukić, nastavio Alvaro Morata koji je samo minut pre toga zamenio Dibalu, a na pravom mestu bio je Sturaro za izjednačenje na 2:2! Gol pogledajte OVDE.

Naravno, ova dva pogotka dala su dodatni elan domaćem timu, koji je do kraja stvorio još par prilika, jednu je imao i Pol Pogba, ali je ostalo 2:2, rezultat koji obećava i sjajan revanš u Minhenu, posle svega viđenog u Torinu.