22:05

Šampionat Mađarske među najuzbudljivijim kada je u pitanju trka za titulu.

Epa/Caroline Blumberg

Ekipa Videotona od večeras je ponovo na čelu tabele šampionata Mađarske!

Tim Marka Nikolića je na svom terenu savladao ekipu Haladaša sa ubedljivih 3:0, ali čekao se i kiks Ferencvaroša koji je i usledio par sati kasnije.

Sada već bivši lider je bio takođe u ulozi domaćina, ali nije uspeo da savlada ekipu Vašaša. Njihov duel završen je rezultatom 1:1, pa na tabeli Videoton sada ima 62, a Ferencvaroš 61 bod. Do kraja sezone ostala su još tri kola.

Važan trijumf Videotona najavio je Nikolov u 19. minutu, prednost je duplirao Nego u 61. minutu, a konačnih 3:0 postavio je Patkai u finišu utakmice.

Od srpskih internacionalaca, starter u ekipi Videotona bio je Stefan Šćepović, koga je zamenio brat Marko u 76. minutu.