PREOKRET u Čempionšipu - Fulam ispred Kardifa! Ovo je raspored do kraja!

utorak 10.04.2018.
22:43

Doduše uz utakmicu više, ali sada su šanse ekipe Slaviše Jokanovića mnogo veće kada je u pitanju plasman u Premijer ligu!

Screenshot/Twitter/Sky Bet Championship

Do pre par kola izgledalo je da će Kardif teško ispustiti ubedljivu prednost u odnosu na trećeplasirani Fulam, ali to se dogodilo već večeras, četiri kola pre kraja ligaškog dela sezone.

Naime, ekipa za koju je naš Marko Grujić večeras odigrao svih 90 minuta, doživela je drugi uzastopni poraz. Posle poraza u derbiju od Vulverhemptona, Kardif je večeras poklekao i u Birmingemu, na gostovanju Aston Vili.

I ovoga puta isti rezultat, Aston Vila je slavila sa 1:0, a gol odluke postigao je Griliš u 85. minutu susreta.

Za to vreme, Fulam je na svom ''Krejven kotidžu'' igrao protiv Redinga i na kraju uspeo da trijumfuje minimalnim rezultatom, 1:0. Ovoga puta naš Aleksandar Mitrović nije bio strelac, a za gol se pobrinuo Stefan Johansen u 25. minutu meča, posle centaršuta Targeta.

Mitrović je odigrao ceo meč, imao je nekoliko prilika, ali nije uspeo da zatrese mrežu. Ovo je, inače, 20. uzastopna utakmica bez poraza ekipe Fulama!

Sada je Fulam na drugom mestu na tabeli, mestu koje donosi direktan plasman u Premijer ligu, sa 81 osvojenim bodom, dok je Kardif ostao na 80, uz utakmicu više.