• 10. februar 2018.

• 22:38

Kakva borba za titulu u Seriji A!

Nakon što je Juventus sinoć uspeo da pobedi Fiorentinu iako po mnogima to nije zaslužio, danas je Napoli bio na testu protiv Lacija, u još jednom derbiju italijanske Serije A.

Uspešno je i Napoli prošao test, slavili su nakon preokreta protiv Lacija sa 4:1 (1:1).

Jednostavno je Napoli bolja ekipa, Lacio je imao sreće da stigne do prvog gola, a od tada je sve konce u igri držala ekipa iz Napulja.

Nakon što je Ćiro Imobile centrirao sa desne strane i pronašao De Fraja koji je pogodio za 0:1, zaledila su se srca navijača Napolija, ali su domaži na stadionu San Paolo stigli do izjednačenja u pravom trenutku.

Igrao se 43. minut, Žoržinjo je fenomenalno pronašao Kaljehona, ostao je sam oči u oči sa Strakošom, pogodio za 1:1.

Nakon samo desetak minuta igre u drugom poluvremenu dosta toga je bilo rešeno. Igrao se 54. minut kada je Kaljehon uputio oštar centaršut po zemlji u petarac gostiju, uklizao je Valas i smestio loptu u svoju mrežu za 2:1, a samo dva minuta kasnije, novi gol u mreži Strakoše.

Mario Rui je dobio loptu, opalio po njoj sa 25 metara iskosa sa leve strane, ona je dokačila Zjelinskog koji ni kriv ni dužan postiže gol za 3:1!

Sve je bilo rešeno u 73. minutu meča, tada je Zjelinski upisao fenomenalnu asistenciju, pronašao je Mertensa koji postiže novi gol za konačnih 4:1!

Sve je bilo rutina do samog kraja, fudbaleri Lacija nisu imali snage ni volje da naprave nešto više, pa je Napoli sasvim zasluženo stigao do nova tri boda i sada i dalje ima bod više od Juventusa. Do kraja sezone je ostalo još 14 kola.

Sergej je danas igrao čitav meč, dok je Basta bio na klupi.