19:22

Čelsi bolje otvorio meč, ali je onda Siti pokazao zašto je šampion.

EPA-EFE/PETER POWELL

Derbi 13. kola Premijer lige igra se na "Etihadu", Mančester siti je dočekao Čelsi.

"Građani" su u minulom kolu doživeli poraz od Liverpula, koji ih je ostavio na čak četvrtom mestu na tabeli, dok je Čelsi šestim vezanim trijumfom stigao do trećeg mesta.

Gvardiola i Lampard su se odlučili za sledeće postave.

Siti - Ederson, Kanselo, Stouns, Fernandinjo, Mendi, De Brujne, Rodri, D. Silva, Marez, Aguero, Sterling

Čelsi - Kepa, Aspilikueta, Zuma, Tomori, Emerson, Kante, Žoržinjo, Kovačić, Vilijan, Abraham, Pulišić

Bolje su gosti iz Londona otvorili meč, da bi u 21. minutu stigli i do prednosti, Kante je pobegao Mendiju, prihvatio je pas Kovačića i lukavim udarcem matirao Edersona.

Ipak, to je dalo dodatnu energiju domaćinu, koji samo osam minuta kasnije dolazi do izjednačenja, De Brujne je tukao, lopta je zakačila Zumu i prevarila Kepu, 1:1.

Već u 37. minutu "Građani" dolaze do preokreta, sjajan prodor Mareza po desnoj strani i efektan pogodak za 2:1.

Mogao je Siti i do dva gola viška, ali je Aguero u 43. minutu pogodio prečku.