18:52

Jorkširski terijeri su pokazali zube lideru, ali nisu uspeli da prekinu strašnu seriju Gvardioloniog tima.

EPA-EFE/NIGEL RODDIS

Nova žrtva Mančester Sitija bio je novajlija Hadersfild.

Iako su gubili na poluvremenu, 'Građani' su uspeli da preokrenu retzltat u svoju korist u nastavku i da odnesu ceo plen iz Jorkšira.

'Terijeri' su poveli u nadoknadi prvog poluvremena bez da su uputili ijedan šut u okvir protivničkog gola!

Posle centaršuta iz kornera sa desne strane jedan igrač domaćih je bio najviši u skoku, trznuo glavom, lopta je na putu ka golu pogodila Nikolasa Otamendija u glavu, promenila pravac i završila u mreži - 1:0

Međutim, samo što je počelo drugo poluvreme Siti je izjednačio.

Rahim Sterling je oboren u protivničkom šesnaestercu, sudija Poson je pokazao na 'belu tačku', a Serhio Aguero sa 'kreča' doneo izjednačenje.

Kun je pet minuta kasnije mogao da preokrene rezultat, nedugo potom je Sane pogodio prečku, Hadersfild je odolevao napadima gostiju do 84. minuta kada Siti uspeva da "umulja" gol kojim dolazi do vođstva. Lesl je ušao u šut Agueru, a lopta se odbila do Sterlingove butine i "otidnula" u gol.

Minut pre kraja regularnog toka utakmice Aron Moj je iz slobodnjaka pokušao da donese bod 'Terijerima', bio je za malo neprecizan pa je ostalo 1:2.

"Građani" su tako 11. prvenstvenom pobedom u nizu održali osam bodova prednosti u odnosu na najbližeg partioaca i gradskog rivala Mančester Junajted, dok Hadersfild ostaje u sredini tabele.